Ubezpieczenie OC Rowerzysty

Ubezpieczenie OC Rowerzysty

ubezpieczenie rowerzystyJak wiemy ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowym ubezpieczeniem każdego samochodu poruszającego się po drogach. Takie ubezpieczenie zabezpiecza nas przed roszczeniami ze strony osoby poszkodowanej w przypadku kolizji w ruchu z naszej winy. Na chwilę obecną w naszym kraju nie ma obowiązku ubezpieczania OC roweru, niemniej jednak warto rozważyć taki produkt. Zgodnie ze statystykami rowerzyści powodują średnio 5 wypadków dziennie na Polskich drogach.

Większość rowerzystów wybierając się na przejażdżkę rowerową nie zastanawia się nad tym, że podczas podróży możemy doprowadzić do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Jeżeli podczas wycieczki rowerowej spowodujemy wypadek, czy też swoim działaniem przyczynimy się do szkody, będziemy zobowiązaniu pokryć koszty jej naprawy z własnych pieniędzy. Jeśli wykupimy polisę OC Rowerzysty, to koszty pokryje za nas ubezpieczyciel, wyliczy ich wysokość i wypłaci je poszkodowanemu.

Zakres ubezpieczenia

Każda firma ubezpieczeniowa ma swój własny zakres ubezpieczenia, niemniej jednak zazwyczaj ubezpieczenie OC Rowerzysty obejmuje takie sytuacje jak:

  • Uszkodzenia lakieru, czy urwanego lusterka
  • Naprawa rozbitego auta, przy szkodzie z Twojej winy
  • Złamaniu ręki lub innych urazów pieszych, których potrąciłeś jadąc rowerem
  • Zniszczone ubranie czy telefon osoby na którą wpadłeś podczas jazdy rowerem

Przy wyborze ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na sumy w ubezpieczeniu. Spowodowanie nawet stosunkowo niegroźnej kolizji z drogim samochodem może spowodować szkodę rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dodatkowa ochrona

Jak w przypadku innych produktów, podobnie w przypadku ubezpieczenia rowerzysty, Towarzystwa Ubezpieczeniowe dają nam dość dużą swobodę dotyczącą zakresu ubezpieczenia wraz z dodatkowymi pakietami i zakresem. Jeżeli jesteś zapalonym rowerzystą, dużo jeździsz i masz drogi sprzęt, to warto pomyśleć o rozszerzeniu podstawowego pakietu OC o dodatkowe produkty.

Ubezpieczenie OC – to ubezpieczenie chroni rowerzystę przez roszczeniami osób trzecich wynikającymi ze zdarzenia, w którym podczas jazdy naszym jednośladem wyrządziliśmy szkodę innej osobie.

Ubezpieczenie Casco roweru – jak wiadomo rowery są łatwym łupem złodziei i w przypadku, gdy na swój rower wydałeś większa kwotę, to warto wykupić ubezpieczenie Casco roweru, dzięki któremu ubezpieczyciel wypłaci za uszkodzenie Twojego roweru podczas wypadku, rabunek czyli odebranie roweru siłą, uszkodzenia spowodowane zdarzeniami losowymi, a nawet za kradzież roweru jeżeli był odpowiednio zabezpieczony.

Ubezpieczenie NNW – czyli ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Jak można sobie wyobrazić, podczas jazdy rowerem nie trudno doznać urazu, a nawet poważnego uszczerbku na zdrowiu. To ubezpieczenie wypłaci odszkodowanie, jeżeli złamiesz sobie nogę, skręcisz kostkę lub doznasz innego urazu. Przyznane odszkodowanie możesz przeznaczyć na np. Koszty leczenia lub rehabilitacji.

Ubezpieczenie bagażu – dzięki tej, dodatkowej opcji będziesz mógł dostać odszkodowanie jeżeli Twój bagaż ulegnie zniszczeniu, uszkodzeniu lub gdy go zupełnie stracisz. W wielu przypadkach ubezpieczenie to pokryje koszty zakupu nowego bagażu w przypadku jego kradzieży z rowerem. Jest to ciekawa propozycje, dla osób które lubią długodystansowe wycieczki, na które zabierają dużo dodatkowego sprzętu, ubrań itp.