Czy warto szukać lepszej oferty ubezpieczenia?

Kupił, nie kupił, potargować można…

Wielu właścicieli samochodów zastanawia się czy warto jest co roku sprawdzać oferty w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych w poszukiwaniu tańszej lub lepszej oferty. Jak wszędzie, tutaj też zdania są podzielone. Często właściciele samochodów jak już raz znajdą dobrą ofertę, to trzymają się danej firmy wierząc, że to ta firma zawsze jest dla niego najtańsza.

W praktyce jednak okazuje się, że czasem warto jest poświęcić trochę czasu i nie iść na łatwiznę. Bardzo często można znaleźć nawet znacznie bardziej atrakcyjną ofertę w innym Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Od lat wiadomo, że dużo trudniej jest pozyskać nowego klienta niż utrzymać tego, którego już mamy. Podobnie jest w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe wiedzą, że w dzisiejszych czasach ludzie są zapracowani, mają wiele spraw na głowie i przy wyborze ubezpieczenia na samochód wybierają najłatwiejszą dla siebie drogę. Taką drogą jest przyjęcie automatycznego wznowienia ubezpieczenia u naszego obecnego ubezpieczyciela, który na kilka tygodni przed końcem polisy przysyła nam gotową ofertę, którą musimy tylko opłacić przelewem z naszego konta i sprawa załatwiona.

Niestety za wygodę się płaci…, czasami nawet dość sporo. Wiadomo, że nie tylko brak czasu, ale również „nudna” natura ubezpieczeń nie zachęca nas do szukania okazji na rynku. Zgodnie z naszymi badaniami okazuje się, że można nieźle zaoszczędzić. Poniżej przedstawiamy kilka, z życia wziętych przykładów, które  ilustrują jakie oszczędności udało się znaleźć dla naszych klientów podczas zmiany ubezpieczyciela. To są tylko przykłady i oczywistym jest, że nie zawsze uda się wynegocjować lepsze warunku, ale w większości przypadków opłaca się poszukać. Oczywiście trzeba pamiętać, że taniej nie zawsze znaczy lepiej. O ile w przypadku podstawowej, obowiązkowej ochrony z zakresu ubezpieczenia OC, cena to najważniejszy czynnik, to w przypadku innych ubezpieczeń jakość i zakres polisy ma bardzo duże znaczenie.

Jak widać powyżej, czasem oszczędności są niebywale atrakcyjne i aż trudno w to uwierzyć, że różnice mogą być tak duże. Oczywiście dużo zależy od poszczególnej sytuacji, szkodowości, a czasem też od szczęścia i natrafienia na dobrą promocję. Zastanawiające jest to, skąd się biorą aż tak duże różnice w cenach ubezpieczeń.
Poniżej przedstawiamy kilka głównych czynników, które wpływają na to, że warto szukać na rynku okazji ubezpieczeniowych:

  • Towarzystwa Ubezpieczeniowe walczą o nowych klientów kosztem stałych
  • Różne firmy mają różne portfolio i czasem chcą pozyskać dany typ klienta
  • W zależności od pory roku i miesiąca firmy organizuję specjalne promocje
  • Im bliżej końca ubezpieczenia, tym mniej czasu na porównanie i ceny idą w górę
  • Często Agenci sprzedają ubezpieczenia tylko jednej firmy i nie mają porównania

Reasumując, warto jest sprawdzać aktualne oferty na rynku. Co więcej, wcale nie musisz robić tego samemu. Jak już wspominaliśmy, dla większości osób czas to pieniądz i mają ważniejsze sprawy niż godzinami „łowić” i porównywać oferty ubezpieczeniowe. Warto jest skorzystać z usług dobrej Agencji Ubezpieczeniowej, która nie tylko może sprawdzić dla Ciebie oferty w wielu różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych, ale również pomoże załatwić wszystkie formalności, np. wymówienie starej polisy ubezpieczeniowej. Do tego dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że Agencja posiadająca system do obsługi polis, nie tylko zajmie się Twoją polisą na samochód, ale również może zadbać o inne Twoje potrzeby z zakresu ubezpieczeń, np. ubezpieczenie domu lub mieszkania, ubezpieczenie na życie czy podróży.

Z naszego doświadczenia wynika, że w około 70% przypadków udaje nam się znaleźć nie tylko tańszą, ale również lepszą ofertę dla naszych klientów. W dzisiejszych trudnych czasach warto zaoszczędzić trochę pieniędzy, tym bardziej że w zasadzie to nie masz nic do stracenia.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy to zapraszamy do kontaktu z naszą Agencją. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w wyszukaniu atrakcyjnej oferty dostosowanej do Twoich potrzeb. Do tego u nas często oferujemy dodatkowe promocje i niespodzianki dla naszych klientów, co jest dodatkowym bonusem. Aby dowiedzieć się więcej na temat aktualnych promocji kliknij tutaj

Nasza Agencja działa na terenie miejscowości takich jak: Grodzisk Maz., Milanówek, Książenice i okolice.

Zapraszamy serdecznie.

Okrągłe - Ania1 małe

Anna Łojko